Trwa ładowanie...

Reedukacja poporodowa

Reedukacja poporodowa

Fizjoterapia poporodowa nie powinna ograniczać się tylko do leczenia występującego już problemu, ale powinna być głównym sposobem jego zapobiegania. Dlatego odgrywa ona istotną rolę w profilaktyce pierwotnej.

Program Reedukacji Poporodowej w Centrum Fizjoterapii Urologicznej, Ginekologicznej, Proktologicznej UROSILESIA skierowany jest do mam, rozpoczyna się ok. 4-6 tygodnia po porodzie, gdy reguluje się gospodarka hormonalna i poprawia się jakość układu mięśniowo-ścięgnistego. Jest to właściwy moment na zintensyfikowaną pracę mięśni dna miednicy pamiętając, że opiera się ona nie tylko na synergizmach, ale bardzo ważne jest świadome i czynne napinanie mięśni w celu ich wzmocnienia. Indywidualny program przygotowany jest na podstawie diagnostyki funkcjonalnej oraz stanu klinicznego pacjentki.

Obejmuje PF - sonofeedback therapy, EMG biofeedback, elektrostymulację, ćwiczenia mięśni dna miednicy pod warunkiem prawidłowego ich wykonywania co jest na bieżąco weryfikowane. Wdrożenie takiego postępowania chroni pacjentkę (młodą mamę) przed nietrzymaniem moczu, dolegliwościami bólowymi miednicy mniejszej oraz zwiększa satysfakcję z życia seksualnego.

Ważnym elementem fizjoterapii poporodowej jest budowanie prawidłowego napięcia mięśni kompleksu lędźwiowo-miedniczno-biodrowego. Jego właściwe funkcjonowanie zapewnia prawidłowe ustawienie miednicy, chroni przed dolegliwościami bólowymi odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, wpływa na prace mięśni brzucha co jest istotne w problemie rozejścia mięśni prostych brzucha.

Kontakt