Celem szkolenia jest poznanie możliwości fizjoterapii w uroginekologii z uwzględnieniem diagnostyki funkcjonalnej oraz terapii w standardach ICF (International Classification of Functioning, Disability and Health). Kurs uwzględnia rolę fizjoterapeuty w interdyscyplinarnym zespole terapeutycznym.
Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, lekarzy. Możliwie jest uczestnoctwo studentów ostatniego roku wymienionych kierunków studiów (należy przedstawić właściwe zaświadczenie).
Specjalista fizjoterapii. Adiunkt badawczo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Rehabilitacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiadajacy 17 letnie doświadczenie w fizjoterapii zaburzeń dolnych dróg moczowych. Autor algorytmu postępowania diagnostycznego i terapeutycznego z wykorzystaniem USG w fizjoterapii zaburzeń dolnych dróg moczowych (Pelvic Floor Sonofeedback Therapy®). Propagator metody EMG biofeedback, elektrostymulacji, terapii manualnej oraz pessaroterapii. Przewodniczacy Sekcji Fizjoterapii Urologicznej i Ginekologicznej przy Krajowej Izbie Fizjoterapeutów. W latach 2019-2022 Doradca Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów ds. Fizjoterapii w Urologii, Ginekologi i Proktologii. Współtwórca i konsultant zarządu Sekcji Urologii Czynnościowej Rekonstrukcyjnej i Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Od 2019 roku konsultant Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. W latach 2016-2019 Koordynator na Polskę Sekcji Rehabilitacji Mięśni Dna Miednicy International Urogynecological Association. Założyciel Centrum Urosilesia. Autor licznych wystąpień konferencyjnych w Polsce i za granicą. Autor licznych publikacji naukowych.
Fizjoterapeuta. Współtwórca algorytmu postępowania diagnostycznego i terapeutycznego z wykorzystaniem USG w fizjoterapii zaburzeń dolnych dróg moczowych (Pelvic Floor Sonofeedback Therapy®). Ekspert w zakresie elektromiografii (EMG biofeedback),TECAR TEARPII, elektrostymulacji oraz terapii manualnej wykorzystywanej w fizjoterapii urologicznej, ginekologicznej, proktologicznej