Celem kursu jest udział w czasie rzeczywistym w diagnostyce i terapii pacjentów z zaburzeniami dna miednicy o podłożu czynnościowym, jatrogennym, onkologicznym. Uczestnicy będą towarzyszyć fizjoterapeutom z Centrum UROSILESIA w ciągu ich dnia pracy. Zyskają możliwość obserwacji na żywo postępowania diagnostycznego i terapeutycznego z pacjentami oraz będą mieli okazję zapoznać się z prawdziwym przypadkiem klinicznym, który zgłosi się na diagnostykę, terapię i kontrolę. Kurs umożliwia weryfikację swoich umiejętności teoretycznych i praktycznych w warunkach prawdziwej pracy klinicznej z pacjentem.
Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, którzy posiadają minimum dyplom licencjacki i PWZFz oraz przeszli minimum szkolenia: Pelvic Floor Sonofeedback Therapy®, Fizjoterapia w uroginekologii interdyscyplinarnie, Fizjoterapia w urologii i uroonkologii u mężczyzn. Jest to cykl szkoleń w ramach UROSILESIA Akademia, który umożliwi zrozumienie pracy z pacjentem w trakcie stażu oraz efektywne wykorzystanie nabytych umiejętności w trakcie jego trwania.
W trakcie pierwszego i drugiego dnia stażu przyjmowani będą pacjenci z różnymi dysfunkcjami w zakresie urologii, uroginekologii, uroonkologii, ginekologii, położnictwa, proktologii. Liczba wizyt w ciągu dnia stażu oraz rodzaj dysfunkcji z jakimi pojawią się pacjenci nie jest zależna od organizatorów kursu "Staż w UROSILESIA" w związku z tym organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za liczbę pacjentów i rodzaj dysfunkcji (stan kliniczny pacjenta). Niemniej jednak organizatorzy dołożą wszelkich starań aby liczba pacjentów była między 8-10 w ciągu dnia stażu.
Specjalista fizjoterapii. Adiunkt badawczo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Rehabilitacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiadajacy 17 letnie doświadczenie w fizjoterapii zaburzeń dolnych dróg moczowych. Autor algorytmu postępowania diagnostycznego i terapeutycznego z wykorzystaniem USG w fizjoterapii zaburzeń dolnych dróg moczowych (Pelvic Floor Sonofeedback Therapy®). Propagator metody EMG biofeedback, elektrostymulacji, terapii manualnej oraz pessaroterapii. Przewodniczacy Sekcji Fizjoterapii Urologicznej i Ginekologicznej przy Krajowej Izbie Fizjoterapeutów. W latach 2019-2022 Doradca Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów ds. Fizjoterapii w Urologii, Ginekologi i Proktologii. Współtwórca i konsultant zarządu Sekcji Urologii Czynnościowej Rekonstrukcyjnej i Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Od 2019 roku konsultant Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. W latach 2016-2019 Koordynator na Polskę Sekcji Rehabilitacji Mięśni Dna Miednicy International Urogynecological Association. Założyciel Centrum Urosilesia. Autor licznych wystąpień konferencyjnych w Polsce i za granicą. Autor licznych publikacji naukowych.
Fizjoterapeuta. Współtwórca algorytmu postępowania diagnostycznego i terapeutycznego z wykorzystaniem USG w fizjoterapii zaburzeń dolnych dróg moczowych (Pelvic Floor Sonofeedback Therapy®). Ekspert w zakresie elektromiografii (EMG biofeedback),TECAR TEARPII, elektrostymulacji oraz terapii manualnej wykorzystywanej w fizjoterapii urologicznej, ginekologicznej, proktologicznej