Trwa ładowanie...

Kim jesteśmy

Centrum Fizjoterapii Urologicznej, Ginekologicznej, Proktologicznej UROSILESIA to specjalistyczne gabinety w Zabrzu, Bielsku-Białej, Rybniku. 

Początkiem działalności Centrum UROSILESIA był rok 2008 kiedy to w Zabrzu powstała jedna z pierwszych w Polsce Pracowni Fizjoterapii Dolnych Dróg Moczowych. Jej założycielem i pomysłodawcą jest dr hab. n. med. Bartłomiej Burzyński specjalista fizjoterapii. Placówka od samego początku swojego istnienia kładła duży nacisk na rozwój procedur terapeutycznych jak również na rozwój naukowy jej pracowników. Zaowocowało to stworzeniem autorskiego programu fizjoterapii po prostatektomii radykalnej dzięki czemu placówka stała się pierwszym miejscem w Polsce gdzie prowadzono taką fizjoterapię. 

Ponadto placówka stała się rozpoznawalna z wykorzystywania w pracy z pacjentem takich metod jak Pelvic Floor Sonofeedback Therapy® i EMG biofeedback. Rozwój naukowy realizowany był wystąpieniami na konferencjach, sympozjach urologicznych, oraz publikacjami związanymi z fizjoterapią urologiczną i ginekologiczną.
Kolejnym krokiem w rozwoju naukowym placówki był udział jej pracowników w 2015 roku w badaniach klinicznych dotyczących stosowania Botoxu w nadreaktywności pęcherza moczowego.

Ciągły rozwój placówki i tworzenie standardów postępowania w zakresie fizjoterapii urologicznej, uroginekologicznej, ginekologicznej, proktologicznej zaowocowały nawiązaniem współpracy z francuską szkołą fizjoterapii uroginekologicznej EIRPP. Doprowadziła ona do wymiany doświadczeń i dalszego rozwoju obu instytucji, m.in. uzupełniono ponad 25 letni francuski system szkoleń z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej o doświadczenia dr. hab. n. med. Bartłomieja Burzyńskiego, który w 2016 roku zaczął prowadzić szkolenia i warsztaty we Francji.

Obecnie Centrum Fizjoterapii Urologicznej, Ginekologicznej, Proktologicznej UROSILESIA to gabinety w Zabrzu, Bielsku, Rybniku zajmujące się profesjonalnie fizjoterapią dolnych dróg moczowych skupiając się na dysfunkcjach charakterystycznych dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Bazuje na światowych wytycznych i autorskich programach fizjoterapii w przypadkach nietrzymania moczu, nadreaktywności pęcherza moczowego, zespołów bólowych miednicy mniejszej (wulwodynia, pochwica,  prostatodynia). Zajmujemy się diagnostyką i terapią zaburzeń anorektalnych wykorzystując manometrię anorektalną. W ramach Centrum UROSILESIA prowadzimy również REEDUKACJĘ POPORODOWĄ czyli program przygotowany specjalinie dla Pań, które po porodzie zarówno siłami natury jak i cięciem cesarskim, chcą zadbać o jakość swojego życia seksualnego, zminimalizować ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu, poprawić wygląd brzucha (rozstęp mięśni prostych brzucha, blizna po cięciu cesarskim).

Nasz zespół

Centrum Fizjoterapii Urologicznej, Ginekologicznej, Proktologicznej UROSILESIA
tworzą najlepsi specjaliści, wykonujący swoja pracę z pasją i zaangażowaniem. Stale podnoszący swoje kwalifikacje i kompetencje.

dr hab. n. med. Bartłomiej Burzyński
dr hab. n. med.
Bartłomiej Burzyński
specjalista fizjoterapii

Więcej o mnie
mgr
Anna Ciećka
fizjoterapeutka

Więcej o mnie
mgr Kamil Burzyński
mgr
Kamil Burzyński
fizjoterapeuta

Więcej o mnie
mgr Mirosława Wolicka
mgr
Mirosława Wolicka
fizjoterapeutka

Więcej o mnie
dr n. med. Michalina Knapik
dr n. med.
Michalina Knapik
fizjoterapeutka

Więcej o mnie
mgr Karolina Kwiatkowska
mgr
Karolina Kwiatkowska
fizjoterapeutka

Więcej o mnie
Kontakt